ART / Lithographs / Litographs 11435155
*
nr 1143 5155
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
2 pcs, Peter Dahl (b. 1934), 30x22,
LITOGRAPHS, 2 st, Peter Dahl (f. 1934), 30x22
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday November 13 2017
at 19:54:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/11 21:12:11
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Farmors hus. Signe..//
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:54
-
8303 LITOGRAPHS
2 pcs, Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signerade e..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:27
*
Peter Dahl
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
nr 1143 5155
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
2 pcs, Peter Dahl (b. 1934), 30x22,
LITOGRAPHS, 2 st, Peter Dahl (f. 1934), 30x22
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday November 13 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/11 21:12:11 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Farmors hus. Signe..//
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:54 -
8303 LITOGRAPHS
2 pcs, Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signerade e..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:27